Bilinçli tercih kaliteli eğitim güvenli gelecek

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Tarihçesi
11 Temmuz 1992 tarihinde kurulan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü (GYTE), . İlk olarak 1994-1995 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Elektronik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, İşletme, Biyoloji ve Kimya Bölümleri’ne toplam 80 öğrenci alarak eğitim-öğretime başlamıştır.
GYTE tarihinde ilk defa 1994-1995 Eğitim-Öğretim Yılı’nda yüksek lisans programlarına öğrenci alınmıştır. 2001-2002 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ise Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümleri’ne 44 lisans öğrencisi alınmış ve eğitimlerine başlamışlardır. Böylece günümüzde GYTE’de lisansüstü eğitimin yanında sekiz bölümde lisans eğitimi de yürütülmektedir. Dünyayı birbirine bağlayan Teknoloji – Huawei A Leading Global ICT Solutions Provider Huawei Network Çözümü
Hedef
Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi, akademik kadro ve öğrencilerin yüksek hızda iletişimini sağlamak üzere güçlü bir ağ altyapısını hayata geçirmeyi amaçlıyordu.
Çözüm
LTS Bilişim, Kenar Switch’ler ile Şasi Omurgalar arasında 10G modüller ile fiber bağlantılar gerçekleştirdi.
Mobil kullanıcıları AC serisi AP’ler ile bağlantılarını hayata geçirdik.
Fayda
Kullanılan teknolojiler ve ağ altyapısıyla kesintisiz ve hızlı iletişim ortamı sağlandı. Üniversite bünyesindeki öğretim üyeleri ve öğrenciler video konferansları da içeren internet ihtiyaçları için konforlu bir iletişim altyapısına kavuştu. LTS Bilişim ile birlikte tamamlanan proje Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi’ni dünyaya bağlıyor. 1500 uç birime hizmet veren bir ağ altyapısı projesi, IT çözümlerini öğrenme süreçlerinin hizmetine sundu.

Projeyle köklü bir geçmişe sahip Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi’nin modern teknolojik imkanlardan en iyi şekilde yararlanması için gerekli altyapı sağlandı.