Yangına Dayanıklı Kapı

Temel olarak Yangına Dayanıklı REI kapılar; kapının mekanik dayanıklılığını muhafaza eden (R), ne duman ne de alev girmesine izin vermeyen (E), ve termik izalasyon sağlayan (I) kapılardır. Bu kapıların genel özellikleri aşağıda listelenmiştir.

 • REI 60/120/180 standardında hazırlanmış özel kapı ve duvar sistemleri olağanüstü durumlarda, yangına karşı Sistem Odası içinde bulunan çok yüksek maliyetli sistemlerin korunmasını sağlamaktadır.
 • 60dk den 180dk ya kadar çok önemli müdahale zamanını sağlayarak , sistemlerin zarar görmesini engeller.
 • Özel yangına dayanımlı dolgu , duvar kaplamaları , alev önleme ve sızdırmazlık donanımları, gelişmiş yangın izolasyonu sağlamaktadır.
 • Kapılar içeriden antipanic barlı, kendinden kapanan özel sisteme sahiptir.Aynı zamanda oluşabilecek bir yangında kapı kenarlarındaki fitillerin şişmesi içeriye ve dışarıya yangın riskini minimum seviyede tutmaktadır.
 • Tek veya çift kanatlı olarak üretilen Yangın Kapıları; yangın kompartımanlarını oluşturan, yangın duvarlarının üzerinde veya ayrım noktalarındaki geçişlerde kullanılan kapılardır. Standart ölçülerde üretilen kapılar, yangın yönetmeliklerinde talep edilen gerekliliklere uygun olarak, ekonomik bir çözüm sağlamaktadır.
 • Yangına dayanıklı kapılar uluslararası akredite laboratuvarlarda EN normlarına göre test edilmiş ve ilgili yangına dayanıklılık süresi için sertifikalandırılmıştır.REI 30,60,90,120 dk.
 • Her kapının üzerinde, kapının yangına dayanıklılık sınıfını, üretim tarihini ve seri numarası ile ilgili test raporu bilgilerini barındıran ve uluslararası geçerliliği olan sertifika plakası bulunmaktadır.
 • Daha hızlı montaj için kapıların kasaları birbirine bağlı çerçeve şeklinde, dört parça halinde üretilmektedir ve montaj sırasında her iki yöne açılım seçeneği sağlamaktadır.
 • Kapı kasası üzerinde, kapanırken rahatsız edici ses çıkmasını engelleyen lastik contalar standart olarak bulunmaktadır. Bilgi işlem odalarında yangın kapıları birinci derecede önemlidir.Kabinlerin, İklimlendirme cihazlarının vs. geçişlerini kolaylaştırmak için Oda hacmine bağlı olarak min.100 cm genişliğinde ve 215 cm boyutunda yangın kapıları kullanılması önerilmektedir. Bilgi işlem odalarında Yangın kapıları Kartlı geçiş sistemi ile entegre edilerek ilgili kişilerin dışında odaya girişler engellenmektedir.Kartlı geçiş sistemi ile ayrıca odaya geçiş yapanların kayıtları ( log ) tutulmaktadır. Standart renklerde veya opsiyonel istenilen renklerde epoksi-polyester fırınlanmış toz boya uygulanmaktadır.
 • Çift kanatlı kapılarda kanat düzenleyici sistem standarttır.
 • NDD digital baskı ile mekana uyum sağlayacak estetik bir görüntüsü vardır.
 • Paslanmaz çelik kol ve panik bar, hidrolik kapı kapatıcı, yuvarlak veya dikdörtgen yangına dayanıklı cam, alt mekanik ses contası, Elektromagnet vs. opsiyonel olarak eklenebilmektedir.

LTS Bilişim, yangın kapısı çözümlerinde uluslar arası kalite standartları doğrultusunda yerli ve yabancı markaları kullanarak proje geliştirmekte ve uygulamaktadır.