Masaüstü Sanallaştırma

Kullanıcılar her zaman, her yerde şirket kaynaklarına herhangi bir cihazdan erişmek ve üretken olmak istemektedir. Kuruluşlar rekabet gücünü korumaya çalışırken iş gereksinimleri değişmektedir. BT’nin yalnızca bazı cihazları desteklemesi gerekmez, kuruluşun verilerini koruması ve uyumluluğu sürdürmesi de gerekir. Bazı kullanım durumlarında, verileri cihazda depolamak ideal bir çözüm olmayabilir veya veri güvenliği gereksinimlerinizi karşılamayabilir. Microsoft LTS Bilişim Sanallaştırma, ölçeklendirme ve veri koruma açısından rahat etmenizi sağlarken kullanıcılarınızın gereksinimlerine yönelik bir çözüm sunar.

Windows masaüstü ve uygulamalarını her yerden çalıştırma

Veri merkezi üzerinden Windows masaüstleri ve uygulamalar kurabilir ve çeşitli cihazlarda çalıştırabilirsiniz. Çalışanlar Microsoft Uzak Masaüstü istemcilerini yükler ve masaüstlerini ve uygulamaları dizüstü, tablet veya telefon cihazlarında çalıştırır ve hareket halindeyken üretken kalabilirler.

Değişen iş gereksinimlerine göre hızla ölçeklenme

Masaüstü Sanallaştırma, şirket uygulamalarını basit ve ekonomik şekilde sunmak için ölçeklenebilir bir platform sağlar. Pahalı şirket içi altyapı maliyetleri ve yönetim karmaşıklığıyla uğraşmadan işinizin dinamik gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

Şirket bilgilerini veri merkezinde veya bulutta toplayın ve koruyun

Kullanıcının cihazlarına masaüstünün ve uygulamaların akışı gerçekleştirilir ancak veriler depolanmaz. Böylece cihazın çalınması, kaybolması veya zarara uğraması durumunda oluşabilecek veri kaybı riskleri azaltılır. Azure RemoteApp sayesinde, verilerinizi güvenilir Azure platformunda merkezi olarak toplayabilir ve koruyabilirsiniz.