Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz

Sağlık Bakanlığı – Çekmece K.H.B Genel Sekreteri Prof. Dr. İhsan BAKIR yönetiminde ciddi, donanımlı, yetkin bir ekip ile emsali diğer bölge sekreterliklere örnek olacak uygulamaları birer birer gündeme alan Sağlık Bakanlığı – Çekmece K.H.B, Kendine tüm bağlı hastaneleri ve Poliklinik noktaları ile ağ bağlantılarını Cyberoam ürünleri ile yaptı.
Sağlık Bakanlığı – Çekmece K.H.B
Bilgi İşlem Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı – Çekmece K.H. uhdesinde bulunan UTM, Server , Storage, Pacs yazılımlarının problemsiz bir şekilde sürekli çalışmasını temin ederek, hizmet birimlerinin, halkımıza hizmetlerini aksatmadan idamesini sağlar.
Bağlı Olan Hastaneler
 • İstanbul Avcılar Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi
 • İstanbul Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi
 • İstanbul Başak Şehir Devlet Hastanesi
 • İstanbul Beylikdüzü Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi
 • İstanbul Büyükçekmece Devlet Hastanesi
 • İstanbul Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi
 • İstanbul Esenyurt Devlet Hastanesi
 • İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi E.A.H
 • İstanbul Kanuni Sultan Süleyman E.A.H
 • İstanbul Silivri Açık Ceza İnfaz kurumu Devlet Hastanesi
 • İstanbul Silivri Devlet Hastanesi
Cyberoam Hakkında
Güvenlik Duvarından UTM Güvenliğine Geçiş – Cyberoam birleşik güvenlik sağlamak için VPN (IPSec & SSLVPN), İzinsiz Giriş Önleme Sistemi, Anti-Virus & Anti-Spyware, Anti-Spam, Web Filtreleme, Bant Genişliği Yönetimi, Çoklu Link Yönetimi ile sıkı şekilde entegre edilen Durum Denetlemeli Güvenlik Duvarı sunmaktadır.
Layer 1 – Human Layer 8 Güvenlik Duvarı – Cyberoam UTM ’nin Durum Denetlemeli Güvenlik Duvarı, Fiziki Layer 1’den Uygulama Layer 7 ve İnsan Layer 8 tabanında kullanıcı kimliğiyle birlikte kaynak, hedef bölgesi, IP adresi ve uygulama ilkeleri uygulamaktadır. Kuruluşların, müşteriler ve ortaklar gibi harici kullanıcıların ve dahili LAN kullanıcıları ve perimetre dışındaki iş için seyahat edenler ve evden çalışanlar gibi personelin kullanıcı kimliği, iş profili ve uygulama erişim gereksinimleri temelinde ağ kaynaklarına erişimi kontrol etmesine olanak sağlar. Ayrıca dinamik Wi-Fi, DHCP ve paylaşımlı uç nokta ortamlarında kullanıcı kimliği tabanlı güvenlik sunar.
VPN – Cyberoam UTM, UTM aracı üzerinden VPNC-sertifikalı IPSec ve SSL VPN sunarak hem yüksek iş esnekliğine sahip yönetimi kolay güvenlik uzaktan erişimi, hem de özel VPN araçlarının dağıtımına dahil olan sermaye ve işletme maliyetlerini düşürülmesini sağlamaktadır.
IPS – Cyberoam izinsiz girişleri, IM ve P2P istismarlarını, backdoor saldırılarını ve diğer malwareleri otomatik olarak tespit etmek ve engellemek için insan ve uygulama katmanı ilkeleriyle binlerce imza taşıyan gelişmiş İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (IPS) sunmaktadır. Cyberoam’un IPS aracı HTTP proxy imzaları ve özel imza yeteneği taşımakta ve böylece her kuruluşun kendine özgü güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak özelleştirilmiş koruma sunmaktadır.