İŞ ORTAKLARIMIZ

Hewlett Packard Enterprises SimpliVity, tümü hiper birleşik bir yığında bulunan bilgi işlem, depolama, ağ ve diğer veri merkezi hizmetlerine sahip tümleşik, her şeyi kendi çözümü içerisinde kapsayan bir sistemdir. Sorunsuz VM yönetimi, otomasyon, uygulama performansı ve çok daha fazlasını sağladığı için kuruluşların şirket içi, genel bulut ve hibrit bulut altyapılarının temel bileşenlerini yenilemesi için ideal çözümdür. HPE SimpliVity, veritabanları ve genel sanallaştırma dahil olmak üzere iş yükleri için yüksek kullanılabilirlik ve anında kurtarma sağlayan esneklik ve veri koruma özellikleriyle tasarlanmıştır.

Hiper Bütünleşik Verimlilik ve Depolama Yönetimi
HPE SimpliVity, VM merkezli yedekleme yetenekleriyle birlikte gelir ve kullanıcıların diğer geleneksel çözümlere göre (birden fazla sabit sürücü, depolama sunucusu vb. düşünün) depolama ve yedeklemede birlikte %90 depolama kapasitesi tasarrufu elde etmelerini sağlar.

HPE SimpliVity, başlangıçta tüm verileri küresel olarak tekilleştirmek, sıkıştırmak ve optimize etmek için amaca yönelik oluşturulmuş bir OmniStack Accelerator kartı kullanır, böylece gereksiz veri işlemeyi ortadan kaldırır ve böylece uygulama performansını artırır.

SimpliVity, muazzam bir 52:1 depolama verimliliği sağladığı için çok büyük miktarda veriyi yönetmenize yardımcı olur. Veri saklama politikanıza, verilerinizin tekilleştirmenin ne kadar iyi yapılabileceğine ve verilerinizin ne kadar iyi sıkıştırılabileceğine bağlı olarak sonuçlarınız daha yüksek veya daha düşük olabilir. Global tekilleştirme nedeniyle, SimpliVity gerekli olan IOPS (saniyede giriş/çıkış işlemleri) sayısını önemli ölçüde azaltır.

HPE SimpliVity kullanıcı arabirimini merkezi bir konumda kullanarak, ortalama bir dakikadan kısa sürede, düzinelerce sitede binlerce sanal makine için yedekleme ilkeleri oluşturabilecek veya güncelleyebileceksiniz.

Veri Koruma ve Hızlı Yedekleme
HPE SimpliVity HCI ve yerleşik yedekleme özelliği, 1 TB VM’nin yerel yedeklemesini veya geri yüklemesini çalıştırmak için bir dakikadan kısa sürer.

HPE SimpliVity yedeklemeye ek olarak, 3-2-1 Yedekleme kuralını uygulayabilmeniz için yine de 3 ncü taraf yedekleme yazılımları satın almanızı öneririz. Verilerinizin 3 kopyası, 2 farklı depolama ortamında, 1 kopya çevrimdışı ve site dışı ortamlarda bulunmasını öneririz. Büyük bir kripto bulaşmasına ve pazarlığı ile karşılaşırsanız tüm çevrimiçi yedeklemelerinizin de şifrelenebileceği şeklinde bir değişiklik vardır. Tüm yedeklemeleriniz çevrimiçi olarak depolanıyorsa, geri yükleyemeyebilirsiniz. Yedeklemelerinizi çevrimdışı tutmanızın bir başka nedeni de bilişim teknolojileri korsanlarıdır.

Bu olumsuz durum burada isimlerini vermek istemediğim birçok şirketin başına geldi. HCI altyapınız ne olursa olsun, her zaman 3-2-1 yedekleme kuralını takip etmek ve iş hayatımızda uygulamak altın güvenlik tedbirlerinden sadece biridir.

Gelişmiş Veri Hareketliliği ve Hızı
HPE SimpliVity kullandığınızda, kullanıcı arabirimi (UI) VMware vCenter ile entegre olur – hiper yönetici ile tam entegrasyon ve yalnızca üç tıklamayla bir VM’yi tek bir konsoldan geri yükleyebilir, yedekleyebilir, klonlayabilir veya taşıyabilirsiniz.

SimpliVity (UI)’yi merkezi bir lokasyonda kullanırken, düzinelerce site üzerinden 1000’lerce VM için yedekleme politikaları oluşturmak veya güncellemek ortalama bir dakikadan az sürüyor.

Yerel veya uzak siteler için herhangi bir kesinti olmadan ve mevcut SimpliVity yedeklemelerini kesintiye uğratmadan, SimpliVity HCI sistemlerini kolayca ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Ayrıca, hem uzak hem de yerel mevcut siteler için herhangi bir SimpliVity ve yedekleme ilkesini yeniden yapılandırmanıza veya uzak bir site için herhangi bir IP adresini yeniden girmenize gerek kalmayacak.

Birden çok konum arasında veri akışı karmaşıktır ve kolayca yönetilemez. SimpliVity ile tesis dışı konumlar ve şubeler arasındaki bağlantı çok kolaydır. Böylece SimpliVity, yalnızca benzersiz blokları çoğaltarak geniş alan ağı (WAN) kullanımını çok daha verimli hale getirir ve yerinde WAN optimizasyon teknolojisine sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Kapsamlı Uçtan Uca ve Buluta Veri Koruması
HPE SimpliVity, veritabanları ve genel sanallaştırma dahil olmak üzere uçtaki iş yükleri için yüksek kullanılabilirlik ve anında kurtarma sağlayan esneklik ve veri koruma özellikleriyle tasarlanmıştır. Çok tesisli bir HPE SimpliVity federasyonundaki yerleşik, uzaktan yedeklemeler, dağıtılmış sitelerdeki uygulamalar için verimli, hızlı kurtarma sağlar. HPE SimpliVity ile sanal makine verileri hızlı ve otomatik olarak başka bir düğüme yedeklenir, böylece bir düğüm arızalanırsa işletmeler asla kesinti yaşamaz. Aslında, 1 TB’lık bir sanal makine <60 saniye içinde yedeklenebilir veya geri yüklenebilir. Bu, doğal afetler durumunda iş sürekliliğini sağlamak veya verileri fidye yazılımı gibi güvenlik tehditlerine karşı korumak açısından kritik öneme sahiptir.

Bulut yedekleme ve merkezi bir yedekleme deposunun kullanıma sunulmasıyla HPE SimpliVity, uç nokta için en kapsamlı veri koruma çözümünü sunar.

Veri Korumasını Buluta Genişletme
HPE SimpliVity with HPE Cloud Volumes Backup, doğrudan buluta basit, verimli, esnek yedekleme sağlar. Bu çözüm, birden çok uç sitenin ek yedekleme yazılımı veya donanım altyapısı gerektirmeden üç basit tıklamayla veya ilke otomasyonu yoluyla doğrudan vCenter’dan buluta güvenli bir şekilde yedekleme yapmasını sağlar.

Uzun Vadeli Veri Saklama ve Uyumluluk için Merkezi Uygun Maliyetli Yedekleme Çözümü
HPE SimpliVity’nin HPE StoreOnce ile gelişmiş entegrasyonu, uygulamaları ve verileri doğrudan merkezi bir HPE StoreOnce cihazına kolayca ve verimli bir şekilde çoğaltmak için dağıtılmış uç siteleri otomatikleştirilmiş, uygulamaya duyarlı ilkelerle koruyarak karmaşıklığı, maliyeti ve riski azaltır. HPE SimpliVity with HPE StoreOnce, veriler üzerinde sıkı uyumluluk veya uzun vadeli saklama hizmet düzeyi anlaşmaları (SLA’lar) olan müşteriler için idealdir. İşletmeler, düzinelerce sitedeki binlerce sanal makine için uçtan çekirdeğe yedekleme ilkelerini bir dakikadan daha kısa sürede oluşturabilir veya güncelleyebilir, verileri üç basit tıklamayla kolayca yedekleyebilir ve geri yükleyebilir ve rutin olarak 20:1 veri tekilleştirme oranlarına ulaşarak yüksek veri verimliliği sağlayabilir.

Uç için Uygulama Modernizasyonu
Sektörler genelinde kuruluşlar, hibrit bulut genelinde uygulamaları geliştirme ve dağıtma biçimlerini dönüştürüyor – BT altyapısının gelişen sanallaştırmayı ve konteyner tabanlı mimarileri desteklemek için daha çevik, daha otomatik ve ilke odaklı olması gerekiyor. Bulut tabanlı uygulamalar ve kapsayıcılar için kuruluşlar, geliştiriciler için self servis otomasyon sağlayan yazılım tanımlı altyapı gerektiren durum bilgisi olan uygulamalar için kalıcı depolamaya ihtiyaç duyar. Kubernet’ler gibi kapsayıcı tabanlı çerçeveler yalnızca veri merkezinde değil, aynı zamanda uçta da oluşturulup devreye alınır.

HPE SimpliVity artık uçta konteyner tabanlı iş yüklerini çalıştırmak için Kubernetes için Konteyner Depolama Arayüzü (CSI) Sürücüsünü destekliyor. HPE, konteyner tabanlı bir mimariye giden yolculuğu hızlandırmak için HPE SimpliVity’den Kubernetes’e kadar basit ve birleşik bir deneyim sunar. CSI ve kalıcı hacimler için desteğe sahip olmak, hem VM’lerin hem de konteyner iş yüklerinin uç nokta sitelerinde aynı HCI platformunda çalışmasını sağlar ve bu da konteynerler için özel altyapı ihtiyacını ortadan kaldırır. Uç ve uzak siteler için müşteriler, kalıcı birimleri bir dakikadan daha kısa sürede yedekleme veya geri yükleme yeteneğiyle basitleştirilmiş bir yönetim deneyimi ve farklılaştırılmış veri koruması elde ederek kapsayıcılarda dağıtılan bulut yerel uygulamalarını geliştirir. Müşteriler, uygulamaların her zaman açık ve her zaman korumalı olmasını sağlarken, birleşik bir HCI çözümüyle artık uygulamaları uçta modernize edebilir.

HPE Simplivity Çözümü
HPE SimpliVity 380, verilerin zamana dayalı kopyalarını oluşturmak için tekilleştirilmiş ve sıkıştırılmış verileri diske yazmak için temeldeki donanım kaynağının üstünde bir soyutlama katmanı kullanır. Ayrıca, verilerin ve VM’lerin yerel olarak veya bulutta bir sistemden diğerine taşınmasına yardımcı olur. HPE SimpliVity 380 yazılımı, tüm veri merkezi altyapısının tek bir konsol kullanılarak yönetilebildiği VMware vCenter ile kolayca entegre edilebilir.

SimpliVity, yukarıdaki özelliklere ek olarak, depolamayı çeşitli konumlarda ölçeklendirmeyi kolaylaştıran merkezi yönetim de sağlar. IP adreslerinin ve denetleyicilerin olağan yapılandırma güçlükleri olmadan, verileri şirket içinden genel buluta veya hibrit bulut altyapılarına taşıyabilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, “depolamanın geleceği”. Dijital varlık kataloglarının sürekli olarak büyüdüğü ve bu verilere erişimin giderek daha karmaşık hale geldiği bir dünyada, hiper birleşik bir altyapı, artan bir dijital varlık endeksine sahip bir şirketin depolamayı en üst düzeye çıkarmak için tam olarak ihtiyaç duyduğu verimlilik ve erişilebilirliktir.