İŞ ORTAKLARIMIZ

Aruba, kurumsal network ürünleri sektöründe lider bir marka olarak Kablolu, Kablosuz, SD-WAN, Güvenlik ve Yönetim çözümleri sunmaktadır.

Switching
Aruba, 2930 serisi kenar switchlerden , 3800 serisi toplama switchlerine, 5400 serisi modüler omurga switchlere kadar geniş bir yelpazede çözüm sunmaktadır. Aruba OS işletim sistemine sahip CX serisi yeni ürün ailesinde, 6000 ve 6100 serisi kenar, 6200 serisi stack edilebilir Layer 3 Switch serisi, 6300 serisi ara toplama switchleri ve 6400, 8400 serisi Modüler Omurgalar ile çözüm sunulmaktadır. Eğer port hızlarında 25/40/100 Gb ihtiyacımız varsa CX 8325 ve 8360 ailelerini kullanabiliriz. Eğer endüstriyel bir switch arayışınız varsa o konuda CX 4100 ile çözüm mümkün.

Aruba CX1000 serisi ise, sektörde önemli bir çözüm eksikliğini kapatan bir üründür. Top Of Rack olarak pozisyonlanan ürün, hem Sunucu & Storage Networkleri yüksek hızda birbirine bağlarken hem de statefull Firewall özellikleri ile Doğu-Batı trafiğinde güvenlik açıklarını da ortadan kaldırmaktadır.

Dinamik Segmentasyon
Dynamic segmentation özelliği ile Controller üzerinden yönetimi sağlanarak, switch üzerindeki porta bağlı kullanıcı veya cihazı tanıyıp ilgili vlana otomatik olarak atayabiliyoruz.

Wireless AP leri Controller sayesinde merkezi olarak yönetebilirken, bu özellik ile aynı işlemi kablolu networkte yapmamıza olanak sağlıyor. Artık switclere ayrı ayrı bağlanıp vlan açmak yerine controller üzerinde oluşturup otomatik VLAN atama yapabiliyoruz.

Wireless
Kablosuz teknolojide çok sayıda patentli özelliği ile sektöre liderlik eden bir markalardan biri olan Aruba yapay zeka temelli Network operasyonları, Zero Trust Security modeli ile güvenlik risklerini azaltan rol tabanlı Firewall olarak da kullanılabilen Controller mimarisi markayı öne çıkarmaktadır.

300 serisi Wifi-5, 500 serisi Wifi-6, 600 serisi Wifi-6E iç ortam ürünlerinin yanı sıra 300 ve 560, 570 ve 580 serisi dış ortam Access Pointler ile her ortama ve şartlara uygun geniş bir ürün portföyüne sahiptir.

Daha az sayıda kullanıcısı olan küçük işletmeler, otel odaları ve ev ortamlarında kullanıma uygun Remote Access Pointler de 500H, 303H ve 203R modelleri ile Wireless ürün ailesini tamamlıyor.

İstemcinin en uygun durumdaki Access Point üzerinden çalışmasını sağlayan Clientmatch, ağ kaynaklarını kablosuz tehditlerden korumamızı sağlayan RFProtect, uygulama düzeyinde performans yönetimini yaparak, gecikmeye duyarlı trafikleri önceleyen ARM gibi pek çok özellikle Aruba ürünleri kendisini rakiplerinden daha farklı bir noktaya taşımaktadır.

MANAGEMENT (YÖNETİM)

Aruba ESP
Yapay zeka temelli daha hızlı bir otomasyon sistemi sağlayan ESP ile, güvenlik politikalarının hızlıca devreye alınması sağlanır. Tüm kablolu, kablosuz ve WAN networkü için dinamik segmentasyon, security kurallarının yeni eklenen cihazlara hızlıca aktarılması, merkezi yönetim avantajı sağlar.

Aruba Central
Aruba Central, tüm Aruba ağ altyapısı için bulut tabanlı bir yönetim konsoludur. Aruba ESP (Edge Services Platform) için görünürlük sağlayan ve kontrol noktası olan Aruba Central, kampüs, şube, veri merkezi ve uzak çalışma ortamlarındaki operasyonları birleştirmek için yapay zeka temelli iş akışı otomasyonu ve gelişmiş güvenlik özellikleri sunar.

Artificial Intelligence (AI)
Ağ altyapınız, güvenlik politikalarınız ve uygulama performansınızı olumsuz etkileyen karmaşık sorunları esnek yapay zeka ve makine öğrenimi araçlarıyla çözmemize yardımcı olur. Otomasyon ve erken uyarı sistemleri ve veri tabanındaki geniş problem çözme ipuçlarıyla değerli zamanınızdan tasarruf edin.

AI Insights, AI Assist, Client Insights, ClientMatch, Incident detection gibi yardımcı yazılımlar vasıtası ile tüm altyapınızı izleyin, sorunları karmaşık bir hale gelmeden proaktif olarak çözün
Aruba’nın üretici bağımsız Airwave çözümü ile tüm Aruba altyapısı ve diğer üreticilere ait network cihazları merkezi olarak gerçek zamanlı izlenebilir, yönetilebilir ve arşivleme özelliği sayesinde yıllar bazında raporlanabilir.

Security
Aruba Clearpass ile Güvenli Ağ Erişim Kontrolü (NAC)
Aruba ClearPass Policy Manager, BT ekiplerinin şirketleri için Sıfır Güven politikasını uygulamaya yönelik güçlü rol tabanlı politikalar erişim kontrolü sağlayan bir platformdur.

Kablolu, kablosuz ve WAN ağlarında dinamik olarak uygulanan kimlik tabanlı erişimle Networkünüzü güvenli hale getirin.

ClearPass ürün ailesiyle cihazların profilini çıkarın, ağ politikalarını devreye alın, misafir erişimini yönetin, ağınıza bağlanacak tüm cihazları kontrol edin.

Aruba Central aracılığıyla sağlanan Cloud Auth, Aruba Central’ın kimlik doğrulama, yetkilendirme ve uygulama için bulut tabanlı erişim kontrolünü daha geniş bir platformda sağlamış olur.

Yapay zeka temelli Client Insights ve ClearPass Device Insight çözümleri ile IoT ve uç nokta istemcilerinin görünürlüğünü artırarak ağınızdaki kör noktaları ortadan kaldırın.

ClearPass OnGuard, cihazların kurumsal ağa bağlanmasından önce güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerinin karşılandığından emin olmak için gelişmiş uç nokta durum değerlendirmeleri gerçekleştiren, Clearpass ürününün diğer bir modülüdür.

ClearPass Onboard ise, mobil cihazları (Windows, macOS, iOS, Android, Chromebook ve Ubuntu) otomatik olarak yapılandırır ve BYOD konseptini desteklemek için kurumsal ağlara güvenli bir şekilde bağlanmalarını sağlar.