İŞ ORTAKLARIMIZ

Wallix kritik varlıklarınızı siber saldırılardan korumak üzere doğru kişinin doğru yere erişimini sağlar. Bilgisayar ağı varlıklarınıza yapılan erişimler üzerinde güvenliğinizi sekteye uğratmadan yönetim, kontrol ve denetim elde etmenizi sağlar.

Sistem yöneticilerine ve iş yüklenicilere HTML-5 tabanlı uzaktan bağlantı çözümümüzle herhangi bir tarayıcı üzerinden güvenli erişim sağlayabilirsiniz. RDP, SSH veya telnet bağlantılarına ihtiyacı basit ve çok fonksiyonlu WALLIX Bastion ile ortadan kaldırabilirsiniz. Uzak bağlantıları lokalde açtığınız oturumlarla aynı seviyede kontrol, onay takip ve denetleme imkanlarıyla yönetebilir, sistem yöneticilerine istenilen her yerden erişime sahip hesaplara ait kontrol, denetim ve analiz imkânı sağlayabilirsiniz.

Yerinde ve zamanında erişim bilişim varlıklarını korumak için en güvenli yoldur ve doğru kişinin doğru kaynaklara erişimini amaca yönelik ve doğru zamanda sağlar. Erişim sahiplerine sadece ihtiyaç olduğu zamanlarda ayrıcalık tanınması, saldırı alanının daraltılması, iç tehditlerin en aza indirilmesi ve hassas varlıklara yönelik güçlü bir koruma imkânı sunar.

1. Wallix Bastion Access Manager

 • Hassas BT varlıklarına dışarıdan ve uzaktan erişimi, merkezi yönetim platformu üzerinden etkili bir şekilde sağlayın.
 • Dış kullanıcılar için güvenli erişimi web ağ geçidi üzerinden sağlayarak saldırı yüzeyinizi büyük ölçüde azaltın.
 • Tüm Bastion filonuzu denetleyin ve merkezi bir konsoldan şüpheli kullanıcı davranışlarını tespit edin.
 • Ayrıcalıklı oturum aktivitelerinin kapsamlı metaverilerine erişerek uzun oturumları hızlıca analiz edin.
 • Global Arama sayesinde, birden fazla Bastion’dan gelen oturum kayıtlarını kapsayan bir oturumu hızlıca belirleyin.
 • Gelişmiş tehdit algılama için bir oturumun belirli eylemlerini arayın ve tekrar oynatın.
 • RDP ve SSH istemcilerini içeren bir web portalı sayesinde sistem yöneticilerinin kullanıcı deneyimini basitleştirin.
 • Eşsiz bir ağ geçidi, VPN istemcileri olmaksızın ve BT sistemlerinize sorunsuz entegrasyon ile toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltın.

2. Wallix Secure Remote Access

İşletmelerin güvenliği tehlikeye atmadan üçüncü taraf sağlayıcılarla sorunsuz bir şekilde etkileşim kurabilmesini sağlayın. Kurumsal BT varlıkları ve altyapısına uzaktan erişim için erişim kontrolü ve izlenebilirlik sağlayın.

 • Yetkili erişimin zamanında oluşturulması.
 • Kurumsal AD’nin üçüncü taraf sağlayıcılar için dizinden tamamen ayrılması.
 • Tüm kurumsal varlıklara güvenli uzaktan erişim için basit seçenek.
 • Kurumsal güvenlik politikalarının zorunlu uygulanması.
 • İdari görevlerin işletme sahiplerine devredilmesi.
 • Kurulacak ve yönetilecek VPN yok, BT kaynakları üzerinde ek yük yok.
 • Kendi kendine parola sıfırlama (SSPR).
 • Entegre RDP & SSH web istemcilerine sahip birleşik web portalı.
 • Dış uzaktan erişimin tam kontrolü ve izlenebilirliği.
 • Dijital işyeri modernizasyonu ve maliyet tasarrufu sağlama.

3. OT (Operasyonel Teknoloji)

Karmaşıklığın sürekli genişleyen boyutunu benimseyin.

Dijitalleşme ve Dördüncü Sanayi Devrimi, yeni zorlukları beraberinde getiriyor ve yeni yenilikçi çözümlere ihtiyaç duyuyor.

OT sistemleri başlangıçta güvenli olacak şekilde tasarlanmamıştır, bu da onları siber tehditlere karşı özellikle savunmasız hale getirir. Endüstriyel kontrol sistemlerinin herhangi bir şekilde zarar görmesi, iş sürelerinin durması, üretimin kaybolması, sağlık ve güvenlik riskleri ve çevresel etkiler gibi son derece ciddi sonuçlar doğurabilir.

Bugün, erişim ve kimlik, şirket içinde ve dışında birçok paydaş tarafından kullanılır ve bu durum, saldırı yüzeyini orantılı olarak artırarak şirket kaynaklarını siber tehditlere açar. Fiziksel altyapıdan cihazlara ve uygulamalara kadar her şey savunmasız hale gelir ve bunlar, kurumsal hareketlilik ve iş birliği trendleri ile daha da zayıflatılır. “Paydaş yönetimi” kaçınılmaz olarak Kimlik ve Erişim Yönetimi (IAM) teknolojilerinin benimsenmesini sağlamaktadır.

WALLIX tarafından sunulan OT güvenliği, eşsiz OT uzmanlığı ve Fransız Ulusal Siber Güvenlik Ajansı tarafından sertifikalı yazılımları ile endüstriyel kontrol sistemleri için üretime uygun çözümler sunar ve bu çözümler, üretim kısıtlamalarını göz önünde bulundurarak optimum güvenlik sağlar.
Başarı ölçütleri söz konusu olduğunda, sağlam siber güvenlik tarafından desteklenmeyen üretim performansı kısa ömürlü olabilir.

İşte bu yüzden, OT güvenliği çözümleri müşteri endüstrileri ve iş süreçlerini etkilemeden giderek daha fazla açığa çıkan OT ortamlarını korur.