SAP Sistem Güvenliği

ÇÖZÜMLERİMİZ

SAP penetrasyon testi, saldırganların SAP verilerine erişmek veya güvenlik önlemlerinin güvenilirliğini kontrol etmek için kullanabilecekleri bir yöntemdir. Bu testler, saldırganların kritik verilere erişmek için kullandığı sistem ihlallerini ortaya çıkarmak için yapılan testlerdir. ERP-scan, son 3 yıldır SAP penetrasyon testleri konusunda deneyimli olduğu için SAP ve kurumsal işletme uygulaması güvenliği konularında uzmandır. Bu hizmet sayesinde kara kutu taraması yaparak güvenlik açıklarını tespit edebilir ve bulunan açıklar için iş risklerini belirleyebilirsiniz.

SAP sisteminin aşırı karmaşıklığı ve yüksek özelleştirme seviyesi nedeniyle savunmasız olduğu gerçeği göz önüne alındığında, güvenlik açıklarının varlığı da oldukça muhtemeldir. SAP GSYIH Veri ve Güvenlik Denetimi, GSYIH uyumluluğunu sağlamak için hazırlanmış bir hizmettir ve bu hizmet sayesinde SAP sistemlerinin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi sağlanır.

Sistemin analizi için kritik verilere ve yönetim arayüzlerine erişim sağlamak için kullanılan ayrıcalıkların analizi, rol modelinde potansiyel ihlalleri tespit etmeye ve içeriden saldırıları önlemeye yardımcı olabilir. Certified Fraud Examiners (ACFE) Derneği’ne göre, içeriden dolandırıcılık kayıpları genellikle kârın %7’sini oluşturur. ERP sistemlerinde depolanan kritik verilerin çeşitli saldırı türlerine açık olduğu bilinmektedir. ERP güvenliği, görevlerin ayrımı, güvenlik açığı ve kaynak kodu olmak üzere üç ana alana yayılmaktadır. Geleneksel güvenlik çözümleri, bu alanlardaki muamelelerin sadece bir kısmını kapsar.

çözüm ortaklarımız