Kuruluşlar dijital hızlandıkça, saldırı yüzeyleri genişler ve ağ karmaşıklığı artar. Aynı zamanda, siber tehditler giderek otomatikleşmekte ve yenilikçi hale gelmektedir. Bugünün kuruluşları, beklenen güvenli yüksek performanslı kullanıcı-uygulama bağlantısını sağlamak için yeni bir yaklaşıma ihtiyaç duymaktadır.

Gartner, siber güvenlik örgüsü mimarisi (CSMA) nı 2022’nin en önemli stratejik teknoloji trendlerinden biri olarak adlandırmıştır. Gartner’a göre, siber güvenlik örgüsünü işbirlikçi ekosistemlerinin bir parçası olarak benimseyen kuruluşlar, siber güvenlik saldırılarından kaynaklanan finansal kayıplarını %90 oranında azaltacaklardır.

Gartner’ın CSMA hakkındaki görüşü yeni bir girişim gibi gelebilir, ancak bu tür koruma Fortinet Security Fabric aracılığıyla on yıldan fazla süredir vardır.

FortiOS tarafından desteklenen endüstrinin en yüksek performanslı siber güvenlik örgüsü platformu

Cihazları, verileri ve uygulamaları korumak için kendini iyileştiren güvenlik ve ağ sağlayarak genişletilmiş dijital saldırı yüzeyini ve döngüyü kapsar.
Birleşme ve konsolidasyon kavramlarını bir araya getirerek, kullanıcılardan uygulamalara kapsamlı gerçek zamanlı siber güvenlik koruması sağlamak için birleştirir.

FortiGuard AI Destekli Güvenlik:

Tüm FortiGuard güvenlik hizmetleri, doğal olarak Fortinet Güvenlik Kumaşına entegre edilmiştir. Bu, saldırı yüzeyinin tamamında hızlı, koordine tespit ve uygulama sağlar. Risk sürekli olarak değerlendirilir ve Güvenlik Kumaşı, gerçek zamanlı olarak bilinen ve bilinmeyen en son tehditlere karşı otomatik olarak ayarlanır.

FortiGuard hizmetleri, FortiGuard Labs’in kanıtlanmış makine öğrenimi ve yapay zeka modelleri tarafından desteklenmektedir. Bu modeller, ağlardan, uç noktalardan ve bulutlardan beslenen birleşik veri setleri, zengin bağımsız araştırmalar ve kapsamlı endüstri iş birliği ile bilgilendirilir.

 

Sıfır Güven Erişimi:

Fortinet Sıfır Güven Erişimi, her yerde barındırılan uygulamaları her yerden çalışan kullanıcılarla güvenli bir şekilde bağlar. Tüm uygulamalar ve tüm kullanıcılar için tutarlı, sorunsuz, işletme sınıfı güvenliği sağlar ve granüler bağlam farkındalığı politikasına dayalı algılanan risklere otomatik olarak ayarlanır.

 

 

 

Fortinet Yapı Yönetim Merkezi:

  • NOK: Yapı Yönetim Merkezi – NOC, otomasyonla ağ operasyonlarını basitleştirir. NOC ekiplerinin yükünü, insan hatasını ve hatalı yapılandırmayı azaltır.
  • SOK: Yapı Yönetim Merkezi – SOC, Fortinet Security Fabric’in tamamına kolayca eklenecek gelişmiş tehdit algılama, müdahale yetenekleri, merkezi güvenlik izleme ve optimizasyon sağlar.

 

 

 

 

Güvenli Ağ:

Fortinet Secure Networking, ağ altyapısını tüm kenarlarda gelişmiş güvenlikle sıkı bir şekilde entegre ederek dijital hızlanma zorluklarını giderir. Bu, hibrit iş gücü için tutarlı politikalar ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

 

 

Bulut Güvenliği:

Fortinet Bulut Güvenliği çözümleri, bulut altyapıları boyunca görünürlük ve kontrol sağlayarak, bulut bilişim faydalarını en üst düzeye çıkartırken veri merkezinde ve bulut kaynakları boyunca güvenli uygulamalar ve bağlantılar sağlar. Ayrıca, bağlam farkındalığı politikamız bu ortamlara da yayılır ve FortiGuard AI destekli güvenlik hizmetleriyle entegrasyon aracılığıyla koordine tehdit yanıtı sağlar.

 

 

Açık Ekosistem:

Fabric, çeşitli Fabric-Ready İş Ortağı çözümleriyle sorunsuz entegrasyon yoluyla kuruluşlar arasında genişletilebilir. Geniş bir ekosistemin etkinleştirilmesi, güvenlik yatırım getirisini (ROI) en üst düzeye çıkarırken kurumsal güvenlik mimarilerindeki boşlukları en aza indirir. Ve bunların hepsi tek bir yönetim konsolu ile yönetilebilir.