7/24 Tehdit Tespiti ve Yanıtı Sophos MDR, bilgisayarlarınıza, sunucularınıza, ağlarınıza, bulut yüklerinize, e-posta hesaplarınıza ve daha fazlasına yönelik siber saldırıları tespit edip yanıt veren uzmanlar tarafından sunulan tamamen yönetilen bir 7/24 hizmettir.

Bir Hizmet Olarak Sunulan Siber Güvenlik

Genişletilmiş tespit ve yanıt (XDR) yetenekleri ile sağlanan tam kapsamlı güvenlik kapsamı sayesinde, Sophos MDR şunları yapabilir:

– Güvenlik araçlarının tespit edemeyeceği daha fazla siber tehdidi tespit etmek
Araçlarımız otomatik olarak tehditlerin %99,98’ini engeller, bu da analistlerimizin yalnızca yüksek düzeyde eğitimli insanlar tarafından tespit edilebilen en sofistike saldırganları arama odaklanmasına olanak tanır.

– İşinizi bozacak tehditleri durdurmak için sizin adınıza harekete geçme
Analizcilerimiz, tam ölçekli olay yanıtına ihtiyacınız olsun veya doğru kararlar vermenize yardımcı olmak için dakikalar içinde tehditleri tespit eder, araştırır ve yanıt verir.

– Gelecekteki olayları önlemek için tehditlerin kök nedenini belirlemek
Riskinizi azaltacak şekilde önceden önlem alır ve öneriler sunarız. Daha az olay, IT ve güvenlik ekipleriniz, çalışanlarınız ve müşterileriniz için daha az kesinti anlamına gelir.

“MDR, Sizi Nerede Olursanız Olun Yakalayan Bir Çözümdür”
Sophos MDR, farklı hizmet seviyeleri ve tehdit yanıtı seçenekleriyle özelleştirilebilir. Sophos MDR operasyon ekibi, tam ölçekli olay yanıtını yürütebilir, siber tehditleri yönetmenize yardımcı olabilir veya tehditler algılandığında dahili güvenlik operasyon ekiplerinizi bildirebilir. Ekibimiz saldırının kim, ne, ne zaman ve nasıl olduğunu hızlı bir şekilde öğrenerek, tehditlere dakikalar içinde yanıt verebilir.

 

“Anahtar Yetenekler”

7/24 Tehdit İzleme ve Yanıt:

Verilerinizi riske atmadan veya iş sürekliliğinizi etkilemeden önce tehditleri tespit edip yanıt veriyoruz. Altı küresel güvenlik operasyon merkezi (SOC) tarafından desteklenen Sophos MDR, günün her saati kapsama sağlar.

Tam Ölçekli Olay Müdahalesi:

Bir aktif tehdit tespit ettiğimizde, Sophos MDR işletme ekibi, düşmanı uzaktan engellemek, sınırlandırmak ve tamamen ortadan kaldırmak için sizin adınıza kapsamlı bir yanıt eylemi kümesi yürütebilir.

Sophos Uyarlanabilir Siber Güvenlik Ekosistemi:

Sophos ACE, kötü amaçlı faaliyetleri otomatik olarak engeller ve insan müdahalesi gerektiren tehditler için zayıf sinyalleri aramamıza olanak tanır. Bu sinyalleri tespit etmek, soruşturmak ve ortadan kaldırmak için insan müdahalesi gerektiren tehditleri bulmamızı sağlar.

 

Doğrudan Arama Desteği:

Ekibiniz, potansiyel tehditleri ve aktif olayları gözden geçirmek için Güvenlik İşletmeleri Merkezimize (SOC) doğrudan arama erişimine sahiptir. Sophos MDR işletme ekibi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir ve dünya genelindeki 26 konumda destek ekipleri tarafından desteklenmektedir.

 

Sorun Kaynağı Çözümlemesi:

Güvenlik durumunuzu iyileştirmek için proaktif öneriler sunmanın yanı sıra, bir olaya yol açan temel sorunları belirlemek için kök neden analizi yaparız. Güvenlik zayıflıklarını ele almak için size reçeteli yönergeler veririz, böylece gelecekte kötüye kullanılamazlar.

 

Tehdit Engelleme:

Sophos MDR’ın tam ölçekli olay yanıtı yapmasını tercih etmeyen organizasyonlar için, Sophos MDR operasyon ekibi tehdit engelleme işlemleri gerçekleştirebilir, tehdidi keserek yayılmasını önler. Bu, dahili güvenlik operasyonu ekiplerinin iş yükünü azaltır ve onların hızlı bir şekilde iyileştirme işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak tanır.

 

İhlal Koruma Garantisi:

Tüm Sophos MDR Tam yıllık (bir ila beş yıl) ve aylık lisanslarla birlikte sunulan garanti, yanıt giderlerinde en fazla 1 milyon dolarlık bir koruma sağlar. Garanti seviyeleri, minimum sözleşme süreleri veya ek satın alma gereksinimleri yoktur.

 

Sophos Dışı Güvenlik Araçları ile Uyumlu:

Sophos MDR, Sophos ACE’nin bir parçası olarak üçüncü taraf uç nokta, güvenlik duvarı, kimlik, e-posta ve diğer güvenlik teknolojilerinden telemetri entegre edebilir.

Haftalık ve Aylık Raporlama:

Sophos Central, gerçek zamanlı uyarılar, raporlama ve yönetim için tek bir kontrol panelidir. Haftalık ve aylık raporlar, güvenlik soruşturmaları, siber tehditler ve güvenlik durumunuz hakkında içgörüler sağlar.

Uzman Yönetimli Tehdit Araştırması:

Yüksek kaliteli analistler tarafından gerçekleştirilen proaktif tehdit araştırmaları, güvenlik ürünlerinin tek başına tespit edemeyeceği daha fazla tehdidi ortaya çıkarır ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırır. Sophos MDR işletme ekibi ayrıca, tehdit araştırmaları yapmak ve uygulanan araç setlerinden kaçınan saldırgan davranışları tespit etmek için üçüncü taraf satıcı telemetrisini kullanabilir.

 

 

Özel Olay Müdahale Lideri:

Bir olay tespit ettiğimiz anda, sizin için bir Özel Olay Yanıtı Lideri sağlıyoruz. Bu lider, dahili ekibiniz ve harici ortak(lar) ile iş birliği yapar ve olay çözülene kadar sizinle birlikte çalışır.

 

Sophos Hesap Sağlık Kontrolü:

Sophos XDR tarafından yönetilen uç noktaların ayarlarını ve yapılandırmalarını sürekli olarak gözden geçiriyoruz ve en yüksek seviyede çalıştıklarından emin oluyoruz. 

 

 

 

İstihbarat Brifingleri:

Sophos MDR operasyon ekibi tarafından sunulan “Sophos MDR ThreatCast”, sadece Sophos MDR müşterilerine özel olarak sunulan aylık bir brifingdir. En son tehdit istihbaratı ve güvenlik en iyi uygulamalarına ilişkin içgörüler sağlar.

 

Dahil Edilen Sophos MDR Entegrasyonları

Aşağıdaki kaynaklardan güvenlik verileri, Sophos MDR operasyon ekibi tarafından ek ücret ödemeden entegre edilebilir. Telemetri kaynakları, ortamınızın görünürlüğünü genişletmek, yeni tehdit tespitleri oluşturmak ve mevcut tehdit tespitlerinin doğruluğunu artırmak, tehdit aramaları yapmak ve ek yanıt olanakları sağlamak için kullanılır.

Ek Entegrasyonlar

Aşağıdaki üçüncü taraf kaynaklarından güvenlik verileri, Integration Packs satın alınarak Sophos MDR operasyon ekibi tarafından entegre edilebilir. Telemetri kaynakları, ortamınızın görünürlüğünü genişletmek, yeni tehdit tespitleri oluşturmak ve mevcut tehdit tespitlerinin doğruluğunu artırmak, tehdit aramaları yapmak ve ek yanıt olanakları sağlamak için kullanılır.

Sophos MDR Yönlendirilmiş Kurulum

Ek bir satın alma için, Sophos MDR Yönlendirilmiş Kurulum’u uzaktan kurulum desteği için kullanabilirsiniz. Bu hizmet, sorunsuz ve verimli bir dağıtım için pratik destek sağlar, en iyi uygulama yapılandırmalarını sağlar ve MDR hizmet yatırımınızın değerini maksimize etmek için eğitimler sunar. Sophos Professional Services organizasyonundan size özel bir bağlantı verilir ve ilk 90 gün boyunca sizinle birlikte olur, uygulamanızın başarılı olmasını sağlar.