Sistem

Neden HPE SimpliVity

Neden HPE SimpliVity ? 

Hewlett Packard Enterprises SimpliVity, tümü hiper bütünleşik bir yığında bulunan bilgi işlem, depolama, ağ ve diğer veri merkezi hizmetlerine sahip tümleşik, her şeyi kendi çözümü içerisinde kapsayan bir sistemdir. Sorunsuz VM yönetimi, otomasyon, uygulama performansı ve çok daha fazlasını sağladığı için kuruluşların şirket içi, genel bulut ve hibrit bulut altyapılarının temel bileşenlerini yenilemesi için ideal çözümdür. HPE SimpliVity, veri tabanları, genel sanallaştırma dahil olmak üzere iş yükleri için yüksek kullanılabilirlik ile anında kurtarma sağlayan esneklik ve veri koruma özellikleriyle tasarlanmıştır.

HPE SimpliVity Avantajları 

HPE SimpliVity hiper bütünleşik altyapısı (HCI), işletmelerin bulut içinde ihtiyaç duyduğu ve birçok kişinin beklediği kurumsal düzeyde bir performans, koruma ve dayanıklılık sunar. Mümkün olduğunca basit hale getirmek için, sağlam yeteneklerin yanı sıra veri verimliliği, koruma, basitlik, yönetim ve kullanılabilirlik dahil olmak üzere sektördeki en kapsamlı çözümünü sunar.

1. Hiper Bütünleşik Verimlilik ve Depolama Yönetimi

HPE SimpliVity hiper bütünleşik altyapısı (HCI), işletmelerin bulut içinde ihtiyaç duyduğu ve birçok kişinin beklediği kurumsal düzeyde bir performans, koruma ve dayanıklılık sunar. Mümkün olduğunca basit hale getirmek için, sağlam yeteneklerin yanı sıra veri verimliliği, koruma, basitlik, yönetim ve kullanılabilirlik dahil olmak üzere sektördeki en kapsamlı çözümünü sunar.

SimpliVity, depolama verimliliğini 52:1 orana ulaştırarak büyük miktarda veriyi yönetmenize yardımcı olur. Veri saklama politikanıza, veri tipine göre verilerinizin tekilleştirme ve  sıkıştırma sonuçlarınız daha yüksek veya daha düşük olabilir. Global tekilleştirme nedeniyle, SimpliVity gerekli olan IOPS (saniyede giriş/çıkış işlemleri) sayısını önemli ölçüde azaltır.

HPE SimpliVity kullanıcı arabirimini merkezi bir konumda kullanarak, ortalama bir dakikadan kısa sürede, düzinelerce noktada binlerce sanal makine için yedekleme ilkeleri oluşturabilecek veya güncelleyebileceksiniz.

2. Veri Koruma ve Hızlı Yedekleme

HPE SimpliVity yerleşik yedekleme özelliği, 1 TB VM’in yerel yedeklemesini veya geri yüklemesini yapmak bir dakikadan kısa sürer. 

HPE SimpliVity yedeklemeye ek olarak, 3-2-1 Yedekleme kuralını uygulayabilmeniz için yine de üçüncü taraf yedekleme yazılımları satın almanızı öneririz. Verilerinizin 3 kopyası, 2 farklı depolama ortamında, 1 kopya çevrimdışı ve lokasyon dışı ortamlarda bulunmasını öneririz.

3. Gelişmiş Veri Hareketliliği ve Hızı

HPE SimpliVity kullandığınızda, kullanıcı arabirimi (UI) VMware vCenter ile entegre olur ve bu entegrasyon sayesinde yalnızca üç tıklamayla bir VM’i tek bir konsoldan geri yükleyebilir, yedekleyebilir, klonlayabilir veya taşıyabilirsiniz.

SimpliVity kullanıcı arabirimi merkezi bir lokasyonda kullanırken, düzinelerce lokasyon üzerinden binlerce VM için yedekleme politikaları oluşturmak veya güncellemek ortalama bir dakikadan az sürüyor.

Yerel veya uzak lokasyonlar için herhangi bir kesinti olmadan ve mevcut yedeklemelerini kesintiye uğratmadan, SimpliVity HCI sistemlerini kolayca ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Ayrıca hem uzak hem de yerel mevcut lokasyonlar için SimpliVity ve yedekleme ilkelerini yeniden yapılandırmanıza veya uzak bir lokasyon için herhangi bir IP adresini yeniden girmenize gerek kalmayacak.

Birden çok konum arasında veri akışı karmaşıktır ve kolayca yönetilemez. SimpliVity ile tesis dışı konumlar ve şubeler arasındaki bağlantı çok kolaydır. Böylece SimpliVity, yalnızca benzersiz blokları aktararak geniş alan ağı (WAN) kullanımını çok daha verimli hale getirir ve yerinde WAN optimizasyon teknolojisine sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Kapsamlı uçtan uca ve buluta veri koruması

HPE SimpliVity, veritabanları ve genel sanallaştırma dahil olmak üzere uçtaki iş yükleri için yüksek kullanılabilirlik ve anında kurtarma sağlayan esneklik ve veri koruma özellikleriyle tasarlanmıştır. Çok lokasyonlu bir HPE SimpliVity federasyonundaki yerleşik veya uzaktan yedeklemeler, dağıtılmış lokasyonlardaki uygulamalar için verimli, hızlı kurtarma sağlar. HPE SimpliVity ile sanal makine verileri hızlı ve otomatik olarak başka bir düğüme yedeklenir, böylece bir düğüm arızalanırsa işletmeler asla kesinti yaşamaz. Aslında, 1 TB’lık bir sanal makine 60 saniyeden daha kısa bir süre içinde yedeklenebilir veya geri yüklenebilir. Bu, doğal afetler durumunda iş sürekliliğini sağlamak veya verileri fidye yazılımı gibi güvenlik tehditlerine karşı korumak açısından kritik öneme sahiptir.

Bulut yedekleme ve merkezi bir yedekleme deposunun kullanıma sunulmasıyla HPE SimpliVity, uç nokta için en kapsamlı veri koruma çözümünü sunar.

Veri korumasını bulut ortamlarına yaygınlaştırma

HPE SimpliVity, HPE Cloud Volumes Backup ile doğrudan buluta basit, verimli, esnek yedekleme sağlar. Bu çözüm, birden çok uç lokasyonlara ek yedekleme yazılımı veya donanım altyapısı gerektirmeden üç basit tıklamayla veya ilke otomasyonu yoluyla doğrudan VMware vCenter’dan buluta güvenli bir şekilde yedekleme yapmasını sağlar. 

Uzun vadeli veri saklama ve uygun maliyetli yedekleme çözümü 

HPE SimpliVity’nin HPE StoreOnce ile gelişmiş entegrasyonu, uygulamaları ve verileri doğrudan merkezi bir HPE StoreOnce cihazına kolayca ve verimli bir şekilde yedeklemek için dağıtılmış uç lokasyonlarda otomatikleştirilmiş, uygulamaya duyarlı ilkelerle koruyarak karmaşıklığı, maliyeti ve riski azaltır. HPE SimpliVity, HPE StoreOnce ile veriler üzerinde sıkı uyumluluk veya uzun vadeli saklama servis hizmet düzeyi anlaşmaları (SLA’lar) olan müşteriler için idealdir. İşletmeler, lokasyonlarındaki sanal makineler için en uç noktadan merkeze yedekleme ilkelerini bir dakikadan daha kısa sürede oluşturabilir veya güncelleyebilir. Verileri üç basit tıklamayla kolayca yedekleyebilir ve geri yükleyebilir ve rutin olarak 20:1 veri tekilleştirme oranlarına ulaşarak yüksek veri verimliliği sağlayabilir.

Uç için Uygulama Modernizasyonu

Kuruluşlar, uygulamaları geliştirme ve dağıtmada hibrit buluta yönleniyorlar. Bilişim Teknolojileri altyapısının gelişen sanallaştırmayı ve konteyner tabanlı mimarileri desteklemek için daha çevik, daha otomatik ve ilke odaklı olması gerekiyor. Bulut tabanlı uygulamalar ve kapsayıcılar için kuruluşlar, geliştiriciler için self servis otomasyon sağlayan yazılım tanımlı altyapı gerektiren durum bilgisi olan uygulamalar için kalıcı depolamaya ihtiyaç duyar. Kubernetes gibi kapsayıcı tabanlı çerçeveler yalnızca veri merkezinde değil, aynı zamanda uçta da oluşturulup devreye alınır.

HPE SimpliVity konteyner tabanlı iş yüklerini çalıştırmak için Konteyner Depolama Arayüzü (CSI) sürücüsünü destekliyor. HPE, konteyner tabanlı bir mimariye giden yolculuğu hızlandırmak için HPE SimpliVity’den Kubernetes’e kadar basit ve birleşik bir deneyim sunar. CSI ve kalıcı hacimler için desteğe sahip olmak hem VM’lerin hem de konteyner iş yüklerinin uç nokta sitelerinde aynı HCI platformunda çalışmasını sağlar.  Uç ve uzak siteler için müşteriler, kalıcı birimleri bir dakikadan daha kısa sürede yedekleme veya geri yükleme yeteneğiyle basitleştirilmiş bir yönetim deneyimi ve farklılaştırılmış veri koruması elde ederek kapsayıcılarda dağıtılan bulut yerel uygulamalarını geliştirir.

HPE Simplivity Çözümü

HPE SimpliVity 380, verilerin zamana dayalı kopyalarını oluşturmak,  tekilleştirilmiş ve sıkıştırılmış verileri diske yazmak için temeldeki donanım kaynağının üstünde bir soyutlama katmanı kullanır. Ayrıca, verilerin ve VM’lerin yerel olarak veya bulutta bir sistemden diğerine taşınmasına yardımcı olur. HPE SimpliVity yazılımı, tüm veri merkezi altyapısının tek bir konsol kullanılarak yönetilebildiği VMware vCenter ile kolayca entegre edilebilir. 

SimpliVity, yukarıdaki özelliklere ek olarak, depolamayı çeşitli konumlarda ölçeklendirmeyi kolaylaştıran merkezi yönetim de sağlar. Sistemlerin IP adreslerinin ve denetleyicilerin olağan yapılandırma güçlükleri olmadan, verileri şirket içinden genel buluta veya hibrit bulut altyapılarına taşıyabilirsiniz.

Basitçe söylemek gerekirse, “depolamanın geleceği” dijital varlık kataloglarının sürekli olarak büyüdüğü ve bu verilere erişiminin giderek daha karmaşık hale geldiği bir dünyada hiper bütünleşik bir altyapı şirketlerin tam olarak ihtiyaç duyduğu verimliliği ve erişilebilirliği sağlamaktadır.