İŞ ORTAKLARIMIZ

ARUBA EDGE CONNECT (SILVERPEAK)

Yakın zamanda Silver Peak’ten satın alınan Aruba EdgeConnect SD-WAN uç platformu, şirketler için bir WAN oluşturma maliyetini ve karmaşıklığını önemli ölçüde azaltan bir çözümdür. Yazılım Tabanlı Geniş Alan Ağları (SD-WAN) artık teknolojik ömrünü doldurduğu düşünülen MPLS ağların gelişmiş bir formudur. 5 yıldır Gartner da SD-WAN çözümünde  Magic Quadrant Lider pozisyonunda yer alan Aruba EdgeConnect platformun başlıca faydaları şunlardır;

Aruba Boost
Bu özellik sayesinde müşteri kritik uygulamaları için WAN optimizasyonu yapılarak daha az gecikme, daha yeterli bir bant genişliği sağlayıp performansı artırır.

Tunnel Bonding
2 veya daha fazla WAN bağlantısını tek bir tünelde toplayarak, yedekli ve yük paylaşımlı bir transmisyon ortamı sağlar. Bu WAN linkler farklı Telcolara ait hatlar da olabilir (MPLS de bunu yapamazsınız). Bu sayede hem link hem de Telco / ISP yedekliliği sağlamış olursunuz.

WAN Hardening
Linkler 256 bit AES şifre algoritması ile tünellenir ve uçtan uca güvenli bir veri iletişimi sağlar. VPN için ayrıca bir Firewall vb. yatırımlar yapmanıza gerek kalmaz.

Zone-based Stateful Firewall
WAN altyapınızı merkezi olarak yönetebileceğiniz uçtan uca güvenli bir ağ haline getirebilirsiniz.

Automated Integration and Orchestration
Check Point, Forcepoint, McAfee, Netskope, Palo Alto Networks, Symantec, Zscaler ve Secure DNS (e.g. Infoblox) gibi Security ürünleri ile entegre çalışma imkanı sunar.

Aruba Orchestrator
Tek ekrandan tüm sistemin yönetimi, gerçek zamanlı olarak altyapının izlenmesi ve geçmişse yönelik raporlar alınması, bant genişliğinin efektif kullanımı sayesinde sağlanan maliyet avantajı raporu rahatlıkla alınabilmektedir.

Microsoft Azure Virtual WAN ve AWS Transit Gateway Manager
Entegrasyon imkanı vardır. Güvenli bir SD-WAN altyapısında ZeroTrust yaklaşımını uygulamak için rolü ve kimliği temel alarak veri trafiğini segmentlere ayırabiliriz.

  • Bağlantı yapılacak ofisteki uygulamaların ve kullanıcıların yoğunluğuna göre Ultra-Small ürünlerden Extra-Large ürünlere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir